poniedziałek, 10 czerwca 2019

Akcja porządkowania zabytkowych grobowców, które nie mają właścicieli

POŁĄCZMY PRZYJEMNE Z POŻYTECZNYM
Szanowni Państwo,  Mieszkańcy  Tarnowa,
My członkowie Komitetu Opieki nad Starym Cmentarzem w Tarnowie organizujemy   15 czerwca 2019 roku /sobota/ w godzinach od  9 – 12 akcję porządkowania zabytkowych grobowców, które nie mają właścicieli. Zapraszamy mieszkańców Tarnowa, młodzież  i wszystkich, którym bliska jest nasza zabytkowa nekropolia.  Tarnowski Stary Cmentarz jest swoistym albumem historii Tarnowa i Polski. Ratujmy go wspólnie  dla nas i przyszłych pokoleń.  Zmarli proszą, a my nie bądźmy obojętni.
Połączymy to ze spacerkiem po cmentarzu, pokażemy grobowce które będą remontowane w tym roku, opowiemy o planach komitetu na najbliższe lata. Zabierzmy z sobą rękawiczki,  szpachelki, zmiotki i szufelki.  Szpachelki by usunąć mech, który niszczy grobowce. Trochę sprzętu jest ale może dla wszystkich nie wystarczyć. Nie zabraknie  pracy.
Pomagamy  Miejskiemu Zarządowi Cmentarzy w porządkowaniu grobów i w tym względzie otrzymaliśmy już wsparcie z niektórych  szkół średnich. Trzy szkoły  odpowiedziały na nasz apel i uczniowie wraz z nauczycielami wykonali część prac porządkowych na Starym Cmentarzu.  Są to szkoły: Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika w Tarnowie, Zespół Szkół Ekonomiczno – Ogrodniczych w Tarnowie i  Zespół Szkół Techniczno – Zawodowych  ul. Piłsudskiego w Tarnowie. Dziękujemy! Ta pomoc była bezcenna i wynikała z potrzeby serca. Liczymy również  na inne placówki i wsparcie w tym zakresie. To przecież  lekcje historii naszego miasta.
Prosimy też o wsparcie swoim głosem w dniach 10 – 24 czerwca   naszego projektu w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020. Wszelkie informacje na stronie www.bo.tarnow.pl. Zagłosujcie na projekt nr 15 „Legionistom cześć i chwała”
W imieniu Zarządu KOnSC 
Ewa Filipów